of a wide range of products which include awsam04 eas am sensor tag 46mm.
₹ 4.85 / Piece Get Latest Price
| Technology | AM |
| Material | ABS |
| Tag type | Hard tag |
| Working frequency | 58 kHz |
| Application | Garments |
| Tag size | 50 mm |
| Lock strength | Standard lock |
| Size | 46 mm |
| Operating Mode | 58 kHz |
| Range | 5 Feet |
| Body color | White |
| Body material | ABS |
| Pin type | Smooth pin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Saravana Sampath (Proprietor)
Altra Waves Solutions
1st Floor, D. No. 70/7, SS Complex, DR. Daniel Nagar, North Madurai, Thoppampatti Pirivu
Coimbatore - 641017, Tamil Nadu, India