We are a leading of awsrf08 eas rf stitch garment label tag from Coimbatore, India.
₹ 3.90 / Piece Get Latest Price
| Technology | RF |
| Material | ABS |
| Tag type | RF label |
| Working frequency | 8.2 MHz |
| Application | Garments |
| Tag size | 40 mm |
| Lock strength | Standard lock |
| Operating Mode | 8.2 MHz |
| Range | 5 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Saravana Sampath (Proprietor)
Altra Waves Solutions
1st Floor, D. No. 70/7, SS Complex, DR. Daniel Nagar, North Madurai, Thoppampatti Pirivu
Coimbatore - 641017, Tamil Nadu, India