Providing you the best range of awsjt03 eas am reusable security tag, rf sticker eas label, eas magnetic detacher and awsam06 eas am hard tag with effective & timely delivery.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Technology | AM |
| Tag type | Hard tag |
| Working frequency | 58 kHz |
| Application | Garments |
| Tag size | 80 mm |
| Lock strength | Three ball lock |
| Size | 52 X 10X 4 mm (L X W XH) |
| Frequency | 960 Hz |
| Product Size | ABS Plastic |
| Usage | Jewellery Shops, Fashion Store , Clothing Store, Retail, Apparel, Garment |
| Model Name | AWSJT03 |
| Reusable Tag | Yes |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Tag type | RF label |
| Working frequency | 58 kHz |
| Application | Garments, Electronics, Books |
| Body color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Technology | Radio Frequency (RF) |
| Frequency | 8.2 MHz |
| Label Type | Paper |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Detacher force | 6000 GS |
| Body material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Tag type supported | All pin tags |
| Color | Black |
| Type | Detector |
| Weight | 150Kg |
| Shape | Round |
| Finishing | Painted |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4.75 / Piece Get Latest Price
| Technology | AM |
| Material | ABS |
| Tag shape | Bottle tag |
| Tag length | 50 mm |
| Application | Footwear |
| Operating Mode | 58 Khz |
| Range | 5 feet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Saravana Sampath (Proprietor)
Altra Waves Solutions
1st Floor, D. No. 70/7, SS Complex, DR. Daniel Nagar, North Madurai, Thoppampatti Pirivu
Coimbatore - 641017, Tamil Nadu, India